Balington Consulting

FINANCIE: SBERBANK EUROPE A GENERALI PODPÍSALI DOHODU O SPOLUPRÁCI

12.09.2016

29.10.2013, 11:07:11

Skupiny budú spolupracovať v oblasti bankopoistenia, produkty ponúknu klientom v Srbsku, Chorvátsku, Slovinsku, Maďarsku, na Slovensku a v Česku

BRATISLAVA 29. októbra (SITA) – Sberbank Europe a spoločnosť Generali PPF Holding (GPH) pôsobiaca v krajinách strednej a východnej Európy podpísali strategickú dohodu o spolupráci v oblasti poisťovníctva, do ktorej je zahrnutých šesť krajín v strednej a východnej Európe. Bankopoisťovníctvo v regióne zohráva totiž dôležitú úlohu v distribučnom mixe spoločností GPH. Produkty ponúkané klientom v Srbsku, Chorvátsku, Slovinsku, Maďarsku, na Slovensku a v Česku sa prispôsobia pre konkrétnu krajinu a zamerajú sa predovšetkým na životné poistenie. Dôležité v týchto krajinách bude však aj poistenie schopnosti splácať. Informovala o tom poisťovňa Generali.

Ako ďalej uviedla Generali, približne 10 % novej produkcie v oblasti životného poistenia pochádza z bankopoistných sietí. Z pohľadu globálneho trhu sa očakáva, že bankopoisťovníctvo bude počas nasledujúcich piatich rokov rásť vo všetkých veľkých ekonomikách, vrátane krajín strednej a východnej Európy. Za posledné roky zaznamenalo podľa Generali výrazne rýchly rozmach s ročným rastom na úrovni takmer 6 %.

“Naším cieľom je úplne optimalizovať a investovať obchodný potenciál spolupráce prostredníctvom distribúcie produktov životného poistenia a poistenia majetku a zodpovednosti jednotlivcom a malým a stredným podnikom v maximálnom možnom rozsahu,” povedal generálny riaditeľ GPH Luciano Cirina. Bankopoisťovníctvo ponúka podľa neho obrovské príležitosti pre ďalší rast a priamo prispeje k plneniu ich stratégie. Generali plánuje zvýšiť dôležitosť bankopoisťovníctva vo svojom distribučnom mixe.

Člen predstavenstva pre Retail spoločnosti Sberbank Europe AG András Hámori uviedol, že budú svojim klientom poskytovať širokú škálu finančných služieb vrátane poistných produktov šitých na mieru. Produkty spoločnosti Sberbank v kombinácii s bankopoistnými ponukami zákazníkom banky v regióne prinesú podľa neho inovatívne služby s pridanou hodnotou. “Rovnako hľadáme aj škálu distribučných kanálov a v predaji bankových produktov zákazníkom Generali vidíme veľkú príležitosť,” povedal Hámori.

Sberbank Europe AG spravuje bankovú sieť deviatich univerzálnych bánk v ôsmich krajinách strednej a východnej Európy, a to na Slovensku, v Česku, Maďarsku, Slovinsku, Chorvátsku, Bosne a Hercegovine, Srbsku a na Ukrajine. Sberbank Europe AG je spoločnosť patriaca do Sberbank Group. Sberbank of Russia je najväčšou ruskou bankou a vedúcou globálnou finančnou inštitúciou.

GPH je holdingovou spoločnosťou skupiny Generali Group pre krajiny strednej a východnej Európy, ktorá je jedným z najväčších poskytovateľov poistenia v Európe a najväčšou európskou životnou poisťovňou s celkovým príjmom poistného vo výške 70 mld. eur za rok 2012. So svojimi 80 tis. zamestnancami na celom svete a 65 mil. klientov vo viac ako 60 krajinách sa skupina nachádza na vedúcej pozícii na európskom trhu. V strednej a východnej Európe má skupina prostredníctvom svojej holdingovej spoločnosti GPH zastúpenie v desiatich krajinách. Skupina je jednou z najväčších poisťovateľov v strednej Európe s poistným vo výške približne 4 mld. eur.

(SITA, br;dn),123

Naspäť