Balington Consulting

ARCHÍV

Nemecké firmy rátajú, že budú mať viac zamestnancov nad 60 rokov


Nemecké firmy čelia stále väčšiemu tlaku demografických zmien. Podľa aktuálnej štúdie 58 % podnikov očakáva, že podiel zamestnancov nad 60 rokov bude rásť, čo so sebou prenesie dodatočné náklady v oblasti zdravotnej starostlivosti a dôchodkového zabezpečenia.

viac info

Žo životnej poistky dane neplatíte


Ak ste vlani dostali vyplatenú životnú poistku, zaujíma vás, ako sa vysporiadať s daňami. Ako radí právnik a daňový poradca Samuel Diatka, tieto príjmy patria pod paragraf 7/1, písmeno e) zákona o dani z príjmov. Sú to príjmy z kapitálového majetku. Daňové úľavy už neplatia Do 31. decembra 2010 existovali v zákone odpočítateľné položky aj pri životnom poistení. ...

viac info

Allianz-SP úspešne čelí poisťovacím podvodom


Allianz-Slovenská poisťovňa vlani aktívne prešetrovala podozrivé okolnosti pri 1953 škodách, pričom suma potenciálneho plnenia predstavovala viac ako 4,7 milióna eur. Podozrenia sa potvrdili v 1738 prípadoch, čo je až 89 % zo všetkých prešetrených škôd. Až v deviatich z desiatich prešetrovaných prípadov sa tak v minulom roku preukázal pokus o podvod.

viac info

MetLife Amslico prináša detské poistenie s benefitmi


Slováci, ktorí plánujú zabezpečiť poistnú ochranu pre svoje deti, by sa mali poponáhľať. Už len do konca roka bude možné uzatvoriť poistenie s garanciou 2,5 percenta a to počas celej doby trvania poistenia. MetLife Amslico, najväčšia poisťovňa zameraná primárne na životné poistenie, ponúka riešenie aj pre najmladších a prichádza na trh s novinkou KAMARÁT SNOOPY zameranou na deti.

viac info

Tri finty, ktorými vás finančný poradca nachytá


Svet finančného poradenstva je okrem odborníkov plný aj tých, ktorí na vás chcú iba zarobiť. Ľahko sa tak stane, že podpíšete nevýhodnú zmluvu. Tu sú triky, ako zistíte, s akým tipom poradcu sedíte pri jednom stole.

viac info

Stavebné sporenie na Slovensku opäť akceleruje


V novembri a decembri sa už tradične očakáva nárast objemu vkladov do stavebného sporenia. Stavebné sporenie slovenská verejnosť stále vníma ako jednu z výhodných možností na zabezpečenie bývania. Podľa prieskumu agentúry GfK mu u nás patrí druhá priečka v rebríčku najčastejších foriem odkladania si peňazí do budúcnosti po životnom poistení.

viac info

Slovensko má novú poisťovňu. Od nás chce preniknúť za hranice


Bratislava je svedkom nevídanej udalosti. Vzniká tu poisťovňa Novis, ktorá už v najbližších mesiacoch plánuje expanziu zo Slovenska aj za hranice. Presnejšie do Rakúska, Česka či Nemecka.

viac info

Úrazové poistenie chráni celú rodinu


K nepríjemným stránkam života patrí aj možnosť, že sa nám môže prihodiť úraz. Ten väčšinou znamená výpadok príjmu, a preto je v ideálnom prípade vhodné mať vlastnú finančnú rezervu. Podľa finančných expertov by mala byť vo výške troch, až šiestich mesiacov.

viac info

Životné poistky stratili na atraktivite


Slováci, ktorí si v tomto roku uzatvoria kapitálové životné poistenie, môžu zarobiť menej peňazí. Počnúc novým rokom museli totiž poisťovne znížiť garantované zhodnotenie vkladu z 2,5 percenta na 1,9 percenta.

viac info