Balington Consulting

ARCHÍV

DDS by sa už nemali spoliehať len na úverové ratingy


Bratislava 16. októbra – Parlament dnes schválil vládny návrh zákona o doplnkovom dôchodkovom sporení (DDS), ktorý na rokovanie predložilo Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny (MPSVR) SR. Prostredníctvom neho sa majú do slovenského právneho systému prevziať európske smernice, ktoré majú prispieť k zlepšeniu kvality investícií doplnkových dôchodkových spoločností. Tie by sa po novom nemali pri posudzovaní rizík spoliehať len na úverové ratingy.

viac info

Živnostníci si na penziu nesporia, hoci by mali


16.10.2014 KORZÁR, Až 82 percent živnostníkov platí poistné na dôchodok do Sociálnej poisťovne z minimálneho vymeriavacieho základu. Viac ako polovica živnostníkov a podnikateľov si vôbec nesporí na dôchodok mimo povinného dôchodkového zabezpečenia. Vyplýva to z prieskumu Nadácie Partners.

viac info

Síce nevýhodná, ale obľúbená


16.10.2014 SME Slováci dávajú peniaze do najnevýhodnejšej – kapitálovej – poistky na trhu Ani nie polovica Slovákov – 43 percent – má uzatvorenú životnú poistku. Z toho až polovica má uzatvorené kapitálové životné poistenie, zvyšok investičné a len minimum – 10 percent – poistených má rizikovú životnú poistku.

viac info

Slováci sa pokúšajú o podvody najmä pri poistení automobilov


BRATISLAVA 12. októbra – Poisťovňa Generali zaznamenala ku koncu septembra 459 špekulatívnych pokusov o získanie poistného plnenia, na ktoré klientovi nevznikol nárok. Celková výška uchránených finančných prostriedkov predstavuje viac ako 1,4 milióna eur. Informovala o tom spoločnosť.

viac info

Aegon umožňuje klientom elektronický prístup k poistným zmluvám


Poisťovňa Aegon Slovensko ponúka svojim poistencom novú službu s názvom WebKlient. WebKlient je užívateľský portál, na ktorom zákazník jednoducho a rýchlo získa všetky aktuálne informácie o svojom poistení v Aegone. Služba je k dispozícii klientom životného poistenia i poistenia majetku.

viac info

Axa vyhlásila vojnu nekvalitnému predaju životného poistenia


1.10.2014 investujeme.sk Poisťovňa AXA upozorňuje, že ak sa slovenský a finančno-sprostredkovateľský sektor nevyvaruje chýb, objavia sa podobné problémy s dôverou v životné poistenie ako v západnej Európe. Misseling alebo prílišná komplikovanosť poistných produktov poznačili dôveru verejnosti v životné poistenie.

viac info