Balington Consulting

SLOVENSKO MÁ NOVÚ POISŤOVŇU. OD NÁS CHCE PRENIKNÚŤ ZA HRANICE

12.09.2016

17.12.2013    hnonline.sk    Finweb, Správy zo sveta financií

Bratislava je svedkom nevídanej udalosti. Vzniká tu poisťovňa Novis, ktorá už v najbližších mesiacoch plánuje expanziu zo Slovenska aj za hranice. Presnejšie do Rakúska, Česka či Nemecka.

“Chceli sme na trh priniesť skutočne niečo nové, inovatívne finančné produkty, a to bolo možné len v novej spoločnosti. Preto 15 akcionárov zo šiestich krajín založilo medzinárodnú poisťoňu Novis Poisťovňu so sídlom v Bratislave,“ povedal predseda predstavenstva Novis Siegfried Fatzi (na snímke). Rakúsky šéf už ma dlhorožné skúsenosti z poisťovníctva a 12 rokov pôsobil aj vo Wüstenrot Poisťovni na Slovensku. Z postu generálneho riaditeľa odstúpil pred tromi rokmi.

Nová poisťovňa sa zameria na životné poistenie. Úspech im má priniesť veľká flexibilita produktu. “Keď človek nepracuje pre veľký finančný koncern, tak ako je to v prípade Novis, otvárajú sa mu úplne iné možnosti,“ dodáva Fatzi. Spoločnosť, ktorá má momentálne 23 zamestnancov však neplánuje vytvárať vlastnú distribučnú sieť. Spoliehať sa bude na nezávislých finančných sprostredkovateľov.

Naspäť