Aktualne.sk 4.9.2015 – Čo všetko dokáže obyčajných 20 eur? Napríklad zlepšiť príjmy v (ďalekom) dôchodkovom veku či pomôcť deťom v budúcnosti. Nie je pravda, že zisk vedia vytvoriť len veľké investované peniaze. Naopak – zisk potrebuje čas. A na to stačí hoc aj 20 eur.
viac infoPluska.sk 07.09.2015- Financovať školopovinné dieťa stojí nemálo peňazí. Niektorým nečakaným výdavkom však môžete predísť. Určité veci nikto nedokáže predvídať. Úraz na telocviku, krádež aktovky či mobilu alebo strata osobných vecí znamenajú ďalšie stenčenie rodinnej peňaženky.
viac infoPravda.sk 7.09.2015 – Každý človek by sa chcel mať na dôchodku čo najlepšie. Realita je však taká, že priemerný dôchodok dosahuje 409 eur. To mnohým seniorom na slušný život nepostačuje, a preto sa snažia penziu si zvýšiť. Nárok na vyšší dôchodok im vznikne len vtedy, ak sa zamestnajú.
viac infoPravda 02.09.2015 – Na dôchodok by mali klienti myslieť v predstihu. „Platí, že čím dlhšie obdobie na investovanie si klient zvolí, tým je zisk istejší a investovanie aj do rizikovejších investícií výhodnejšie. Výhodné je tiež investovať pravidelne, napríklad formou sporenia,“ hovorí Anna Tkáčová z Poštovej banky.
viac infoBratislava 16. októbra – Parlament dnes schválil vládny návrh zákona o doplnkovom dôchodkovom sporení (DDS), ktorý na rokovanie predložilo Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny (MPSVR) SR. Prostredníctvom neho sa majú do slovenského právneho systému prevziať európske smernice, ktoré majú prispieť k zlepšeniu kvality investícií doplnkových dôchodkových spoločností. Tie by sa po novom nemali pri posudzovaní rizík spoliehať len na úverové ratingy.
viac info16.10.2014 KORZÁR, Až 82 percent živnostníkov platí poistné na dôchodok do Sociálnej poisťovne z minimálneho vymeriavacieho základu. Viac ako polovica živnostníkov a podnikateľov si vôbec nesporí na dôchodok mimo povinného dôchodkového zabezpečenia. Vyplýva to z prieskumu Nadácie Partners.
viac info16.10.2014 SME Slováci dávajú peniaze do najnevýhodnejšej – kapitálovej – poistky na trhu Ani nie polovica Slovákov – 43 percent – má uzatvorenú životnú poistku. Z toho až polovica má uzatvorené kapitálové životné poistenie, zvyšok investičné a len minimum – 10 percent – poistených má rizikovú životnú poistku.
viac infoBRATISLAVA 12. októbra – Poisťovňa Generali zaznamenala ku koncu septembra 459 špekulatívnych pokusov o získanie poistného plnenia, na ktoré klientovi nevznikol nárok. Celková výška uchránených finančných prostriedkov predstavuje viac ako 1,4 milióna eur. Informovala o tom spoločnosť.
viac infoPoisťovňa Aegon Slovensko ponúka svojim poistencom novú službu s názvom WebKlient. WebKlient je užívateľský portál, na ktorom zákazník jednoducho a rýchlo získa všetky aktuálne informácie o svojom poistení v Aegone. Služba je k dispozícii klientom životného poistenia i poistenia majetku.
viac info1.10.2014 investujeme.sk Poisťovňa AXA upozorňuje, že ak sa slovenský a finančno-sprostredkovateľský sektor nevyvaruje chýb, objavia sa podobné problémy s dôverou v životné poistenie ako v západnej Európe. Misseling alebo prílišná komplikovanosť poistných produktov poznačili dôveru verejnosti v životné poistenie.
viac info29. septembra – Union poisťovňa, a. s., požiadala Národnú banku Slovenska o udelenie licencie na výplatu dôchodkov z druhého piliera. Poisťovňa sa už pripravuje na technické prepojenie so Sociálnou poisťovňou a dôchodkovými správcovskými spoločnosťami tak, aby bola pripravená poskytovať dôchodky od januára 2015.
viac info18.9.2014 – Priemerné poistné sumy sa za desať rokov násobne zvýšili, najvyššia dosiahla 900-tisíc eur. Kým v roku 2004 bola v Allianz-Slovenskej poisťovni poistná suma na riziko smrti v objeme 3 385 eur, v prvom polroku tohto roka to bolo už 11 349 eur.
viac info10.9.2014 – Ďalší prieskum dokazujúci finančnú nevyspelosť slovenských domácností je na svete. Podľa neho nemá zhruba pätina opýtaných Slovákov vytvorenú žiadnu finančnú rezervu. Toto číslo nie je prekvapením. Hovorili o tom už viaceré prieskumy a štatistiky z minulosti.
viac info2.9.2014 – Vrásky na čelenám dokážu urobiť aj radostné udalosti v živote. Životné poistenie chráni v nečakaných situáciách. Ľudia si najčastejšie uzatvárajú pripoistenia pre prípad trvalých následkov úrazu či pripoistenie denného odškodného pre prípad liečenia úrazu.
viac info26.8.2014 – Podľa ČSOB si ľudia najčastejšie uzatvárajú pripoistenia pre prípad trvalých následkov úrazu, nasleduje pripoistenie denného odškodného pre prípad liečenia úrazu. Ďalšie pripoistenie je pre smrť následkom úrazu. Nasleduje pripoistenie invalidity a vážnych chorôb. Najviac uzavretých životných poistení je podľa údajov ČSOB Poisťovne na strednom Slovensku.
viac infoPo rozhodnutí európskeho súdu nesmú poisťovne od konca roka 2012 zohľadňovať pri výpočte poistného pohlavie klienta. Najviac sa táto úprava dotkla práve životných poisťovní, pri ktorých sú štatistické rozdiely medzi mužmi a ženami napríklad v dobe dožitia či incidencie niektorých chorôb netriviálnou záležitosťou.
viac infoCelý život pracujete na tom, aby ste jeseň života prežili dôstojne a v prípade potreby mohli podať pomocnú ruku svojej rodine či priateľom. Pretože aj zrelý život má svoje čaro a ponúka množstvo nových možností, Allianz – Slovenská poisťovňa pripravila produkt pre ľudí, ktorí myslia na svoju budúcnosť.
viac info24.4.2014 Slovenský finančný sektor si rok 2013 zapíše do histórie ako úspešný. Vzrástla hodnota spravovaných aktív a ziskovosť sektora. Určujúcim faktorom bol rast úverov, ktoré banky poskytli domácnostiam. Čistý zisk bankového sektora medziročne vzrástol o 12 percent, a to na úroveň 549 mil. €.
viac infoZdravie a život sú pre každého to najdôležitejšie. Pred ochorením či operáciou nás neochráni žiadna poistka. V prípade nepriazne osudu však vie podať pomocnú ruku, zabezpečiť príjem či náklady na liečbu. To všetko platí v prípade, že nielen poisťovňa, ale aj klient hrajú fér!
viac infoHodnota nehnuteľností priebežne rastie. Poistenie domu na niekoľko tisíc korún vám nepomôže. Za podobne veľkú chybu, ako nepoistiť si svoje bývanie vôbec, je nechať poistku celé roky bez úprav. „Klienti podpísanú poistnú zmluvu založia a dlhé roky iba platia poistné,“
viac infoWüstenrot stavebná sporiteľňa Poskytuje úvery aj bez potreby zaloţenia nehnuteľnosti. V ponuke má rôzne typy medziúverových a úverových produktov, z ktorých si klienti môžu vyberať podľa svojich priorít, či už je to úroková sadzba, doba splácania, spôsob zaručenia atď.
viac infoSlováci sú sporovlivý národ. Dokazujú to viaceré prieskumy a štatistika Národnej banky Slovenska, podľa ktorej je pomer bankových vkladov k úverom vyšší ako vo väčšine európskych krajín. Ostatný prieskum od agentúry 2muse dokazuje, že väčšina Slovákov si radšej najprv našetrí a až potom nakupuje, ako si berie úver, ktorý potom spláca.
viac infoSlováci nie sú veľkými priateľmi zadlžovania, väčšina z nich uprednostní sporenie pred úverom a na vytúžený tovar si radšej počká, tomu zodpovedá aj priaznivý pomer úverov k vkladom. Vláda je v tomto rozšafnejšia, kým jednotlivec má pre seba od banky požičaných v priemere 3 620 eur, verejný dlh je až 7 593 eur na hlavu.
viac infoVo svete patrí medzi najlepšie povolania, na Slovensku je však často zaznávané. Reč je o finančnom sprostredkovateľovi, profesionálovi, ktorý radí ľuďom, ako naložiť so svojimi úsporami a splniť si tak životné sny. Pritom komunikatívni a podnikaví ľudia môžu ako finanční sprostredkovatelia získať zaujímavý, nadpriemerný príjem.
viac infoPoistiť môžete takmer čokoľvek. Stačí potreba a niekedy aj odvaha. Produktov v životnom poistení či poistení majetku je neúrekom. Dalo by sa povedať, že obyčajný človek s bežnými požiadavkami odíde z poisťovne s podpísanou zmluvou zakaždým. Sú klienti, ktorých požiadavky označujú poisťovne za nadštandardné.
viac infoNárodná banka Slovenska informuje, že v priebehu februára a marca 2014 bude zbierať údaje pre zisťovanie finančnej situácie a spotreby domácností na Slovensku. Zisťovanie je súčasťou európskeho projektu HFCS, ktorý je koordinovaný Európskou centrálnou bankou a podieľajú sa na ňom všetky centrálne banky Eurosystému.
viac infoNemecké firmy čelia stále väčšiemu tlaku demografických zmien. Podľa aktuálnej štúdie 58 % podnikov očakáva, že podiel zamestnancov nad 60 rokov bude rásť, čo so sebou prenesie dodatočné náklady v oblasti zdravotnej starostlivosti a dôchodkového zabezpečenia.
viac infoAk ste vlani dostali vyplatenú životnú poistku, zaujíma vás, ako sa vysporiadať s daňami. Ako radí právnik a daňový poradca Samuel Diatka, tieto príjmy patria pod paragraf 7/1, písmeno e) zákona o dani z príjmov. Sú to príjmy z kapitálového majetku. Daňové úľavy už neplatia Do 31. decembra 2010 existovali v zákone odpočítateľné položky aj pri životnom poistení. ...
viac infoAllianz-Slovenská poisťovňa vlani aktívne prešetrovala podozrivé okolnosti pri 1953 škodách, pričom suma potenciálneho plnenia predstavovala viac ako 4,7 milióna eur. Podozrenia sa potvrdili v 1738 prípadoch, čo je až 89 % zo všetkých prešetrených škôd. Až v deviatich z desiatich prešetrovaných prípadov sa tak v minulom roku preukázal pokus o podvod.
viac infoSlováci, ktorí plánujú zabezpečiť poistnú ochranu pre svoje deti, by sa mali poponáhľať. Už len do konca roka bude možné uzatvoriť poistenie s garanciou 2,5 percenta a to počas celej doby trvania poistenia. MetLife Amslico, najväčšia poisťovňa zameraná primárne na životné poistenie, ponúka riešenie aj pre najmladších a prichádza na trh s novinkou KAMARÁT SNOOPY zameranou na deti.
viac infoSvet finančného poradenstva je okrem odborníkov plný aj tých, ktorí na vás chcú iba zarobiť. Ľahko sa tak stane, že podpíšete nevýhodnú zmluvu. Tu sú triky, ako zistíte, s akým tipom poradcu sedíte pri jednom stole.
viac infoV novembri a decembri sa už tradične očakáva nárast objemu vkladov do stavebného sporenia. Stavebné sporenie slovenská verejnosť stále vníma ako jednu z výhodných možností na zabezpečenie bývania. Podľa prieskumu agentúry GfK mu u nás patrí druhá priečka v rebríčku najčastejších foriem odkladania si peňazí do budúcnosti po životnom poistení.
viac infoBratislava je svedkom nevídanej udalosti. Vzniká tu poisťovňa Novis, ktorá už v najbližších mesiacoch plánuje expanziu zo Slovenska aj za hranice. Presnejšie do Rakúska, Česka či Nemecka.
viac infoK nepríjemným stránkam života patrí aj možnosť, že sa nám môže prihodiť úraz. Ten väčšinou znamená výpadok príjmu, a preto je v ideálnom prípade vhodné mať vlastnú finančnú rezervu. Podľa finančných expertov by mala byť vo výške troch, až šiestich mesiacov.
viac infoSlováci, ktorí si v tomto roku uzatvoria kapitálové životné poistenie, môžu zarobiť menej peňazí. Počnúc novým rokom museli totiž poisťovne znížiť garantované zhodnotenie vkladu z 2,5 percenta na 1,9 percenta.
viac infoING Životná poisťovňa rozdelí klientom na kapitálovom životnom poistení ročný investičný výnos 3,9 %. „ING Životná poisťovňa dosiahnutým investičným výnosom dokazuje, že životné poistenie predstavuje výhodný spôsob finančného zabezpečenia.
viac infoBRATISLAVA 30. októbra (SITA) – Zdravotné poisťovne nebudú musieť viesť zoznamy čakateľov na všetky chirurgické operačné a plánované hospitalizácie. V novele zákona o zdravotných poisťovniach, ktorú dnes poslanci národnej rady neposunuli do druhého čítania, to navrhoval poslanec za SDKÚ-DS Viliam Novotný.
viac infoBRATISLAVA 29. októbra – Od nového roka vojde do platnosti nová úroková miera podľa Opatrenia NBS SR č. 3 zo dňa 25. 6. 2013. Opatrenie stanovuje maximálnu Technickú úrokovú mieru na 1,9 % namiesto doterajších 2,5 %. Na otázku, čo to v praxi znamená, nám odpovedal Ing. Ivan Huspenina, odborný garant pre životné poistenie zo spoločnosti Universal MD:...
viac infoBRATISLAVA 29. októbra (SITA) – Sberbank Europe a spoločnosť Generali PPF Holding (GPH) pôsobiaca v krajinách strednej a východnej Európy podpísali strategickú dohodu o spolupráci v oblasti poisťovníctva, do ktorej je zahrnutých šesť krajín v strednej a východnej Európe. Bankopoisťovníctvo v regióne zohráva totiž dôležitú úlohu v distribučnom mixe spoločností GPH...
viac infoBRATISLAVA 29. októbra – Ako sa vraví „po bitke je každý generál“. Inými slovami, spätne a s viacerými informáciami či nadobudnutými skúsenosťami vidíme aj komplikovanú situáciu v novom svetle. Sme o niečo múdrejší a zrazu presne vieme, čo bolo treba urobiť predtým než …
viac infoPluska.sk 07.09.2015- Financovať školopovinné dieťa stojí nemálo peňazí. Niektorým nečakaným výdavkom však môžete predísť. Určité veci nikto nedokáže predvídať. Úraz na telocviku, krádež aktovky či mobilu alebo strata osobných vecí znamenajú ďalšie stenčenie rodinnej peňaženky.
viac infoAktualne.sk 4.9.2015 – Čo všetko dokáže obyčajných 20 eur? Napríklad zlepšiť príjmy v (ďalekom) dôchodkovom veku či pomôcť deťom v budúcnosti. Nie je pravda, že zisk vedia vytvoriť len veľké investované peniaze. Naopak – zisk potrebuje čas. A na to stačí hoc aj 20 eur. Slovenské mzdy nepatria medzi štedré, v európskom rebríčku sa nachádzame
viac infoKontaktujte svojho poradcu, ktorý Vás bude informovať o možnej výške výberu alebo čiastočného odkupu z Vašej poistnej zmluvy. Zároveň Vám navrhne postup, akým sa celý proces dá čo najrýchlejšie vybaviť.
Poistné krytie začína účinnosťou poistnej zmluvy.
V životnom poistení poisťovňa poskytuje poistné krytie v nasledovnom rozsahu:
Zašlite nám Vaše identifikačné údaje a my Vám zašleme kontakt na poradcu, ktorý Vám pomôže.
V prípade, že zomrel poistník (a nie je zároveň aj poistená osoba), je potrebné vyplniť Žiadosť o zmenu a doložiť kópiu úmrtného listu. Dokumenty poslať na adresu poisťovne. Prípadne kontaktujte svojho poradcu.
List so žiadosťou o vyplatenie aktuálnej hodnoty osobného konta ku dňu uplynutia poistnej doby (do listu uveďte aj číslo bankového účtu, resp. adresu, na ktorú majú byť prostriedky prevedené)
Osvedčenie o totožnosti overené notárom alebo matrikou.
Prípadne kontaktujte svojho poradcu.
Kontaktujte ihneď vášho poradcu, ktorý vám pomôže s vybavením tejto záležitosti. Môžete sa tiež obrátiť na naše kontaktné centrum, kde vám radi pomôžeme.